Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach
Festyn Rodzinny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 06 czerwca 2018 14:18

3 czerwca 2018r. w Leszkowicach odbył się po raz pierwszy Festyn Rodzinny, który oficjalnie rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Kleszcz-Kaliszewska. Zorganizowanie tego święta było możliwe dzięki osobom, które przeznaczyły środki finansowe z Wiejskiego Funduszu Sołeckiego. Za to bardzo dziękujemy Pani Sołtys Marcie Praczyk, mieszkańcom wsi oraz naszym sponsorom, którzy sercem odpowiedzieli na naszą prośbę. Bez nich zorganizowanie tego dnia również nie byłoby możliwe. Podziękowania kierujemy Państwu: Iwonie i Grzegorzowi Malesa, Anecie i Grzegorzowi Włodek, Annie i Waldemarowi Cur, Panu Kajetanowi Sidor, Firmie Interduo oraz Firmie Dekal. Z głębi serca dziękujemy. W programie tego dnia były występy przedszkolaków z Tańcem Smerfny Rap oraz występ uczniów z klasy VI i VII z układem tanecznym Patrioci. Przygotowaniem tych występów zajęła się pani Agata Sidor-Dzięcioł. Następnie swoje umiejętności recytatorskie zaprezentował Mikołaj Pęksa, który zajął pierwsze miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Kolejną uczestniczką części artystycznej była Marcelina Włodek uczennica klasy I, która zaprezentowała swoje umiejętności taneczne oraz uczeń klasy II Mateusz Kozak, który zagrał nam dwa utwory na harmonii: "Czerwone jabłuszko" i Na jagodach". Opiekun Szkolnej Kasy Oszczędności dokonała podsumowania rocznej pracy pod hasłem "Oszczędzanie ma przyszłość!!!" i nagrodziła uczniów, którzy na swoich kontach zgromadzili najwięcej oszczędności.

Następnie odbyło się również podsumowanie akcji charytatywnych, które bardzo dobrze wpływają na charakter młodych ludzi. Uwrażliwiają uczniów na ludzkie krzywdy, cierpienie człowieka, uczą dzielenia się z innymi i dostrzegania, że wśród nas są ludzie potrzebujący, cierpiący. Mając na uwadze Rok Wolontariatu nasza szkoła również podjęła liczne akcje charytatywne, między innymi wsparliśmy Lubartowskie Stowarzyszenie Hospicjum Św. Anny włączając się w akcję Pola Nadziei 2018 oraz w ramach organizowanych Dni Słodkich i współpracy z rodzicami przeznaczyliśmy kwotę 800 złotych.

Na zakończenie chętne osoby miały możliwość wspólnej zabawy przy skocznej Belgijce i oddaniu swojego głosu w konkursie plastycznym "Moja Rodzina" organizowanym przez Panią Angelikę Milaniuk-Mitruk. Po części artystycznej wszyscy udali się na dmuchaną zjeżdżalnię oraz do animatorów zabaw. Uczestnicy wspólnej zabawy mieli również możliwość zjedzenia kiełbaski z grilla oraz słodkiego gofra. Cieszymy się bardzo, że pogoda nam dopisała i mogliśmy rodzinne świętować oraz wspólnie spędzić czas. Zorganizowaniem tego dnia zajęły się Panie Agata Sidor-Dzięcioł oraz Edyta Zdunek. W sposób szczególny chciałybyśmy podziękować również wszystkim osobom, które zaangażowały się w pomoc przy przygotowywaniu oraz wydawaniu posiłków. Z całego serca DZIĘKUJEMY!

Ten dzień był wspaniałym czasem zarówno dla rodziców jak i dzieci. Na twarzach rodziców widoczne były wyrazy wzruszenia, radości i uśmiechu. Przede wszystkim był to czas, który mogliśmy spędzić tylko ze sobą bez pośpiechu z dala od codziennych zmartwień.


 
Zebranie z rodzicami PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 06 czerwca 2018 14:10

28 maja 2018r. na zebraniu z rodzicami miał miejsce ostatni występ chóru prowadzonego przez pana Pawła Urbana. Pani dyrektor wręczyła podziękowania  dla rodziców za zaangażowanie w uroczystości szkolne. Pani Angelika Milaniuk-Mitruk podsumowała roczną pracę konkursów plastycznych.


Poprawiony: środa, 06 czerwca 2018 14:25
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
piątek, 01 czerwca 2018 14:59


Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 15:24
 
Pogadanka na temat segregacji odpadów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
wtorek, 05 czerwca 2018 06:33

Czy warto segregować odpady?

W ramach współpracy ze Związkiem Komunalnym Gmin Ziemi Lubartowskiej 18 maja br. odbyły się warsztaty poświęcone selektywnej zbiórce odpadów. Uczniowie  podczas spotkania z panią Aleksandrą Włoch – pracownikiem Związku, szukali odpowiedzi na pytanie: Jak i dlaczego segregować odpady?

Podczas pogadanki dowiedzieli się, że prawidłowa segregacja odpadów umożliwia ich recykling i utylizację. Poznali zasady, które przyczyniają się do ograniczenia produkcji odpadów, np. zasadę 3U: Unikaj kupowania zbędnych rzeczy, Użyj powtórnie, Utylizuj.

Po części teoretycznej nadszedł czas na sprawdzenie wiadomości i trochę praktyki. Uczniowie bardzo chętnie rozwiązywali zagadki i ćwiczenia interaktywne. Mieli również okazję nauczyć się praktycznie segregować odpady do specjalnego pojemnika. Notesy, kubki, kredki i siatki na zakupy były nagrodami za aktywność podczas zajęć oraz bezbłędne wykonanie zadań.


 
1 czerwca 2018 r. – dzień wolny od zajęć dydaktycznych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 31 maja 2018 13:46

Drodzy Rodzice !


Przypominamy, że 1 czerwca 2018 r. jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.

 

 

 Poprawiony: piątek, 01 czerwca 2018 15:25
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 74