Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach
Walentynki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
piątek, 14 lutego 2020 09:39

Nie tylko dorośli obchodzą walentynki. To też ważny dzień dla starszych i młodszych uczniów. Święto zakochanych to doskonała okazja na zorganizowanie wielu tematycznych atrakcji w szkołach. W naszej szkole prężnie od  kilku lat działa Poczta Walentynkowa, którą uczniowie naprawdę uwielbiają. Poczta Walentynkowa to doskonała okazja, aby wyznać miłość swojej sympatii. Miłosne wyznania były  zbierane do specjalnego pojemnika na korytarzu szkoły, a następnie rozdawane w klasach przez listonosza - Karola. Uczniowie z klasy ósmej zaprezentowali przedstawienie pt. "Randka w ciemno". Po przedstawieniu odbył się koncert walentynkowy w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Na zakończenie został podsumowany konkurs na ,,Walentynkę i Walentego roku 2020”.

Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach wiekowych: Przedszkole, Klasy I-III oraz IV-VIII. Powołana komisja w składzie: Julia Borys, Agnieszka Grzeszczak oraz Agata Sidor-Dzięcioł dokonała podliczenia głosów. Każdy uczeń miał możliwość oddania jednego głosu na chłopca lub dziewczynkę w swojej kategorii wiekowej. Wyniki tego konkursu prezentują się następująco:

I kategoria- Przedszkole

Walentynka – Nikola Jeżowska – 6 głosów

Walenty – Michał Cieniuch 4 głosy

Wyróżnienia: Zuzanna Ligęza- 5 głosów; Miłosz Kuropiewski – 3 głosy, Filip Jeżowski – 3 głosy oraz Julia Sapieja – 3 głosy

II kategoria- klasy I – III

Walentynka – Lena Maliszewska

Walenty – Mikołaj Pęksa

Wyróżnienia: Tymoteusz Sulej – 6 głosów; Małgorzata Noga – 6 głosów; Marcelina Włodek- 6 głosów oraz Dawid Supryn – 5 głosów

III kategoria – klasy IV- VIII

Walentynka – Aleksandra Dzięcioł – 16 głosów

Walenty – Jakub Kozak – 13 głosów

Wyróżnienia: Kinga Supryn- 8 głosów; Zuzanna Zgierska -  8 głosów; Krystian Supryn- 6 głosów; Karol Grzeszczak – 6 głosów.


 


Poprawiony: poniedziałek, 17 lutego 2020 12:17
 
Dyskoteka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 13 lutego 2020 12:59

13 lutego 2020 roku Samorząd Uczniowski zaprasza na  dyskotekę z okazji Dnia Walentynek, która odbędzie się w godzinach 16.00-19.00.

 

 


 
Bal ósmoklasistów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 10 lutego 2020 14:14

11 lutego 2020 roku na zawsze pozostanie w naszej pamięci, a to za sprawą  pięknych strojów i  fryzur, które podkreślały niesamowity nastrój balu i czyniły te chwile wyjątkowymi.

Pomimo wielkiej tremy i  stresu polonez został nagrodzony przez wszystkich gromkimi brawami .
Głos zabrała pani dyrektor, która życzyła wszystkim wspaniałej zabawy i podziękowała wszystkim, którzy włączyli się w  przygotowanie tego balu. Po części oficjalnej przyszedł czas na świętowanie w gronie przyjaciół. Mieliśmy okazję zatańczyć do naszych ulubionych utworów, skosztować wielu przepysznych dań oraz  uwiecznić te krótkie i piękne chwile na zdjęciach.
Dziękujemy wszystkim za ten wspólnie spędzony czas.

polonez


Poprawiony: piątek, 14 lutego 2020 09:43
 
Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 12 lutego 2020 11:09

11  lutego 2020 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!” , to już jedenasta edycja tej imprezy na terenie naszej szkoły. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego.

Przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.


W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

 

Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Chcemy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które intensywnie wykorzystujemy do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 

Hejtowanie, czyli obrażanie, znieważanie czy wyzywanie innych osób w sieci to coraz częstsze zjawisko. Widoczne jest m.in.w serwisach społecznościowych, w komentarzach pod artykułami, w serwisach gromadzących memy i demotywatory oraz w komentarzach pod filmami i zdjęciami. Młodzi ludzie bywają zarówno ofiarami, jak i świadkami oraz twórcami takich treści.

Uczniowie klasy 6 przedstawili montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem nauczyciela informatyki p. Edyty Zdunek. Podczas apelu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać misje oraz zagadki, które zostały wyeksponowane na gazetce.Poprawiony: czwartek, 13 lutego 2020 07:32
 
Wyjazd integracyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 10 lutego 2020 11:50

16 stycznia 2020 r. szkolna grupa taneczna pod opieką pani Agaty Sidor-Dzięcioł pojechała do Lublina. To miejsce wspaniałego wypoczynku i zabawy na świeżym powietrzu. Celem wyjazdu była przede wszystkim integracja uczniów. W Lublinie czekało na nas szereg atrakcji niespotykanych na co dzień w szkole. Między innymi przepiękne Stare Miasto przystrojone świątecznymi dekoracjami. Odwiedziliśmy Starą Pączkarnię, w której mieliśmy możliwość degustacji smacznych pączków. Pogoda w tym dniu sprzyjała również spacerom po mieście. Wspólny czas szybko minął, teraz pełni wrażeń i pozytywnych emocji staną przed kolejnymi wyzwaniami czyli nowym układem tanecznym.  Wyjazd można zaliczyć do udanych!


Poprawiony: środa, 12 lutego 2020 11:02
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 107