Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach
BOMBKA Z MOTYWEM SKO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 12 grudnia 2018 09:16

Zapraszam wszystkich SKO - wiczów ze Szkoły Podstawowej im. Dywizjonu 301

w Leszkowicach

do udziału w konkursie

BOMBKA Z MOTYWEM SKO

Zadanie konkursowe polega na wykonaniu  bombki różnymi materiałami.

Ważne jest by na bombce pojawiły się symbole SKO,

może to być napis lub Żyrafka Lokatka.

Na prace czekam do 19 grudnia 2018r.

Autorzy najciekawszych prac otrzymają upominki.

 

Zapraszamy serdecznie


 
Projekt szachowy MATE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
sobota, 08 grudnia 2018 12:01

Nasza szkoła w ubiegłym roku szkolnym wzięła udział w testowaniu opracowanego nowoczesnego, modułowego, bezpłatnego oprogramowania, wspierającego kompetencje poznawcze oraz szachowe uczniów.

Projekt zakładał dwa etapy testowania narzędzia:

  • w pierwszej fazie testowania – Zadań i gier związanych z zapamiętywaniem, uwagą, szybkością reakcji, umiejętnością gry w szachy, które mierzą kompetencje poznawcze i szachowe;
  • w drugiej fazie testowania – pełnego zestawu testów i treningów poznawczych i szachowych;

Testowanie poprzedzone było warsztatami, przygotowaniem merytorycznym dla nauczycieli zainteresowanych udziałem w projekcie.

Do testowania przystąpili uczniowie grający i nie grający w szachy w wieku 10-13 lat.

Dla wielu uczestników tego projektu było to niesamowite wyzwanie.

 


Poprawiony: niedziela, 09 grudnia 2018 17:59
 
Mikołajkowy wyjazd PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 06 grudnia 2018 12:16

Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami, a jak dobrze wiemy, Święty Mikołaj w tym okresie ma sporo pracy. Dlatego postanowiliśmy sami sobie zrobić prezent, udając się całą klasą V i VII do parku trampolin Strefy Wysokich Lotów oraz  do kina na film wprowadzający nas w atmosferę zbliżających się świąt!

Odbyliśmy niecodzienną lekcję w-fu. Taki w-f to była świetna zabawa połączona z dużą dawką sportu: nauka skakania, wykonywania salt i przeskoków, tory przeszkód oraz inne podniebne ewolucje. Wyczerpani ale szczęśliwi znaleźliśmy się w multikinie na seansach pt. Grinch oraz Robin Hood. Na zakończenie udaliśmy się na małe co nieco. Był to świetny integracyjny wyjazd.

Opiekę podczas wyjazdu pełniły panie wychowawczynie klasy V i VII: p.Edyta Zdunek oraz p. Ilona Bocian.Poprawiony: sobota, 08 grudnia 2018 12:32
 
Mikołajki szkolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
sobota, 08 grudnia 2018 09:44

Spotkanie ze Świętym Mikołajem, to dla każdego dziecka nieopisane wrażenie, które pozostaje w pamięci często do końca życia. Są to emocje, które warto, a nawet należy zgotować małemu i dużemu  dziecku. By zrealizować dziecięce marzenia związane ze spotkaniem się z prawdziwym Mikołajem, postanowiłyśmy wyjść naprzeciw marzeniom dziecka  i w dniu  6 grudnia postanowiliśmy przygotować przedstawienie tematycznie związane z wizytą Świętego Mikołaja. W tym dniu dzieci z naszej szkoły miały możliwość  obejrzenia przedstawienia pt, ,,Przygody Mikołajów”.  W przygotowanie tego przedstawienia zaangażowali się chłopcy i dziewczęta z klasy VII i VIII.  Zaprezentowany spektakl przeniósł młodych widzów do  bajkowego świata postaci znanych z „Królewny Śnieżki” oraz ,,Rozbójników”, świata pięknego, ale nie zawsze dobrego i idealnego… Ciekawy scenariusz, barwna świąteczna scenografia i wspaniała gra aktorska, sprawiły, że dzieci z dużym zainteresowaniem śledziły losy Mikołajów, którzy utrudzeni i zmęczeni rozdawaniem prezentów pragnęli odpocząć pod świerkami. Moment odpoczynku wykorzystali rozbójnicy, którzy  ukradli Mikołajom worki z prezentami. Myśleli, że w tych workach są skarby, ale okazało się, że były tylko zabawki, na które czekały z utęsknieniem dzieciaki. Worki z prezentami wyrzucili i na kolejny podbój wyruszyli. Nagle pojawiają się krasnoludki, które sprzątają porozrzucane zabawki, budzą Mikołajów, oddając im worki z prezentami. Dziewczęta uczęszczające na kółko taneczne zaprezentowały dwa układy taneczne, które świetnie komponowały się w całość przedstawienia. Mianowicie pierwszy taniec to, Taniec Zbójnicki i drugi Taniec Krasnoludków. Oczywiście nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Po przedstawieniu Mikołajowie wszystkim zgromadzonych obdarowali słodkim wafelkiem. Przygotowaniem tego przedstawienia zajęła się pani Agata Sidor-Dzięcioł.

Na zakończenie opiekun SKO ogłosiła wyniki konkursu na najciekawszą skarbonkę. Nagrody główne otrzymali: Marcelina Włodek z kl. II, Gagriela Misiarz z kl. V oraz Błażej Osek z kl. V. Najaktywniejszym sko-wiczem miesiąca listopada został Szymon Banach z klasy II. Gratulujemy i zapraszamy do oszczędzania.


Poprawiony: sobota, 08 grudnia 2018 12:31
 
Góra Grosza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 29 listopada 2018 06:59

 

W listopadzie ruszyła 19. edycja akcji Góra Grosza.

Nasza szkoła ponownie włącza się w pomoc dzieciom z domów dziecka, rodzin zastępczych i innych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Zachęcamy uczniów do podzielenia się grosikami i wsparcia akcji!!!

Pomóż uzbierać górę grosza w naszej Szkole!!!

Monety prosimy przekazywać do swoich wychowawców.


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 84