Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach
MIĘDZYNARODOWY MIESIĄC BIBLIOTEK SZKOLNYCH PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 18 listopada 2020 16:40

Od 17 lat na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek   w życiu szkoły. W tym roku  świętowaliśmy pod hasłem: „Z książką Ci do twarzy”.

Z tej okazji biblioteka szkolna ogłosiła konkurs pt. „Przeczytałam, przeczytałem, przeczytaj i ty. Zachęć koleżankę, kolegę do przeczytania wybranej książki.” Prace zostały wyeksponowane na gazetce, a wynik konkursu poznamy wkrótce.


 


Poprawiony: czwartek, 19 listopada 2020 09:44
 
Śniadanie Daje Moc 2020r PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 16 listopada 2020 08:47

Po raz kolejny  Klasa 0 przyłączyła się do ogólnopolskiego  programu Śniadanie Daje Moc. Głównym zadaniem tego programu edukacyjnego jest zwiększanie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka. Realizacja tego programu w tym roku odbyła się 9  listopada 2020r. Od początku listopada rozpoczęły się w oddziale przedszkolnym przygotowania. Dzieci  dowiadywały się o konieczności racjonalnego odżywiania się, poznawały 12 zasad zdrowego żywienia, przypominały sobie Piramidę Zdrowego Żywienia oraz rolę warzyw i witamin w codziennym jadłospisie.

W końcu nadszedł długo oczekiwany dzień – 9 listopada...  Dzieci 
w kolorowych czapkach, poprzebierane za gruszki, jabłka, kapustę, sałatę, pomidory i przyniosły ze sobą wszystko to, co jest niezbędne, aby przygotować „zdrowe śniadanie” tzn. świeże warzywa i owoce, masło, sery, ciemne pieczywo, soki, dietetyczne ciasteczka itp. Pamiętając o higienie i bezpieczeństwie, dzieci, pod kontrolą swoich pań, przygotowali swoje drugie śniadanie. Były to zdrowe, kolorowe i apetyczne kanapki. Wszyscy uczniowie, dzięki przeprowadzonym warsztatom kulinarnym, mieli możliwość praktycznego zastosowania poznanych zasad zdrowego odżywiania. Dzieci z entuzjazmem przystąpiły do degustacji przygotowanych przez siebie zdrowych śniadań. Taki poczęstunek było dla nich prawdziwą frajdą. Na twarzach promieniał uśmiech i  zachwyt. Wyczarowali prawdziwe dzieła sztuki, które szybko znikały z talerzy. Pojawiło się wiele pomysłów na kolorowe i zdrowe kanapki. Śniadanie było przepyszne, urozmaicone, niecodzienne. Zrobione własnoręcznie, smakowało wyjątkowo …mniam mniam palce lizać! Po takim śniadaniu nie było mowy, by ktoś odszedł od stołu głodny. Dzieci nabrały dużo energii i mocy, aby sprostać szkolnym obowiązkom. Była to niezapomniana przygoda edukacyjna na temat zdrowego odżywiania.

Mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą  pamiętać o tym, że „śniadanie” to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się na lekcjach. Był to z pewnością udany dzień promujący zdrowie w naszej szkole.

Opracowała: Agata Sidor-Dzięcioł


 
Ślubowanie klasy I PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kaliszewska   
niedziela, 15 listopada 2020 19:58

Ślubowanie uczniów klasy I

Uroczystość ślubowania miała miejsce 6 listopada 2020r. Uczniowie klasy pierwszej: Miłosz Celiński, Maja Florek, Bartłomiej Gozdal, Nikola Jeżowska, Miłosz Kuropiewski, Amelia Osek, Julia Sapieja zostali przyjęci do społeczności szkolnej. W programie artystycznym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Sprawnie poradzili sobie z wykonaniem zadań przygotowanych przez uczennice klasy siódmej.

Kolejnym punktem programu była chwila ślubowania na sztandar szkoły. Pierwszoklasiści najpierw zaśpiewali hymn szkoły w pełnym brzmieniu, a następnie złożyli przyrzeczenie. Pani dyrektor  tradycyjnym ołówkiem potwierdziła przyjęcie do grona uczniów każdego z siedmiorga dzieci. Wychowawczyni - pani Agnieszka Sieńczak wręczyła pamiątkowe dyplomy oraz upominki książkowe przekazane szkole przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej "Mała książka - wielki człowiek". Na jej ręce pani Agnieszki skierowane zostały słowa podziękowania za pracę włożoną w przygotowanie występu.

Ślubowanie klasy pierwszej w tym roku ze względu na pandemię miało wyjątkowo skromną widownię. Zakaz zgromadzeń sprawił, że nie było uczniów starszych klas, ani większości nauczycieli. Pierwszoklasiści cieszyli się z obecności swoich rodziców, którym dziękujemy za przybycie.

 


Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 08:55
 
Dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kaliszewska   
niedziela, 15 listopada 2020 21:08

Święto Niepodległości

10 listopada 2020r. w warunkach pandemii przy obecności w szkole jedynie dzieci z oddziału przedszkolnego mogliśmy uczcić 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W ramach akcji "Szkoła do hymnu" o godz. 11.11 zabrzmiał "Mazurek Dabrowskiego" w wykonaniu przedszkolaków z wychowawcą panią Agatą Sidor - Dzięcioł oraz nielicznych pracowników szkoły. Kolejnym akcentem było złożenie kwiatów i zapalenie znicza przy pomniku Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uczniowie z klas I - VIII odśpiewali hymn państwowy na zajęciach online.

Od 2014r. Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach współorganizuje i uczestniczy w obchodach Święta Niepodległości na terenie Gminy Ostrówek. W akcję "Szkoła do hymnu" angażujemy się od pierwszej edycji w roku 2018. Praca na rzecz utrwalania znajomości hymnu narodowego i hymnu szkolnego jest priorytetowym zadaniem wychowawczym na rok szkolny 2020/2021.

Z satysfakcją informujemy, że znaleźliśmy się w gronie 16.269 szkół, przedszkoli i placówek oświaty uhonorowanych podziękowaniem Ministra Edukacji Narodowej za udział w tegorocznej edycji akcji "Szkoła do hymnu".

 


Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 08:44
 
Pasowanie na Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
niedziela, 01 listopada 2020 15:53

Dzień 28 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.

Tego dnia przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią Agatą Sidor-Dzięcioł oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczął występ dzieci, które  chodzą do naszego przedszkola.  Przedszkolaki zaprezentowały, to czego nauczyły się przez dwa miesiące w przedszkolu. Poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że: „… nie chcą leniuchować, chcą bawić się i pracować…”.
Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „My dzieciaki przyrzekamy, być od dziś przedszkolakami…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swojej pani oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.
Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem pasowania  było dotknięcie ogromną kredką ramienia dziecka przez panią dyrektor Barbarę Kleszcz-Kaliszewską. Dzieciaki przyjęły nazwę Skrzatów Leśnych. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.

Opracowała:

Agata Sidor-Dzięcioł

 Poprawiony: niedziela, 01 listopada 2020 17:22
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 117