Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach
Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 11 października 2018 21:54

 

  • Drukuj
  • E-mail

„Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny".

Kształcenie młodych umysłów i charakterów należy do najtrudniejszych, ale jednocześnie najpiękniejszych zadań. Wymaga nie tylko wysokich kwalifikacji i umiejętności, ale także rzetelnej postawy moralnej i wielu najlepszych przymiotów charakteru.

Drodzy Nauczyciele i Pracownicy Szkoły!


Z okazji Dnia Edukacji Narodowej pragniemy złożyć Wam wyrazy szacunku i życzyć, by codzienna praca stanowiła źródło satysfakcji i poczucia dobrze spełnionego obowiązku. Niech każdego dnia towarzyszy Wam pogoda ducha, pasja przekazywania wiedzy oraz kształtowania charakterów i postaw młodych ludzi i wpływania na ich życiowe wybory. Życzymy, aby wdzięczność uczniów wynagradzała Wam trudy niełatwej pracy, a pamięć wychowanków sprzed lat stanowiła dowód na to, jak ogromną rolę odegraliście w ich życiu.

Uczniowie


Poprawiony: czwartek, 11 października 2018 22:00
 
Wycieczka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 11 października 2018 21:21

„LOS NASZ DLA WAS PRZESTROGĄ”

11 października Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach oraz Szkoła Podstawowa w Brzezinach w ramach obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości zorganizowały dla uczniów klasy ósmej 11 października 2018 roku wycieczkę do Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie. Z wielkim wzruszeniem i smutkiem, w zadumie uczestnicy szli słuchając komentarza pani przewodnik.  Uczniowie zapoznali się z historią tego miejsca, zwiedzili baraki, łaźnię, krematorium oraz komorę gazową. Swoim pobytem oddali hołd poległym, których prochy zostały złożone w sarkofagu w centralnym miejscu obozu.  Dla każdego z uczestników tego wyjazdu była to lekcja historii na żywo, historii, o której powinien wiedzieć każdy, kto chce nazywać siebie Polakiem i Patriotą. Pobyt w Majdanku uświadomił wszystkim wagę miejsca, które jest żywym dowodem na to, że należy doceniać i szanować fakt, iż żyjemy w wolnym kraju. Niemiecki obóz w Lublinie, zwany potocznie Majdankiem, działał od października 1941 r. do lipca 1944 r. Oficjalnie pełnił funkcje obozu jenieckiego, a później koncentracyjnego. Wykorzystywany był, jako miejsce masowych egzekucji oraz jako obóz karny i obóz pracy. Obóz zajmuje powierzchnię 90 ha. Do dzisiaj zachowało się jedynie 71 obiektów spośród 280 baraków, które zostały wybudowane. Pozostała część uległa zniszczeniu lub została rozebrana tuż po wojnie.  Po trudnej lekcji historii udaliśmy się do Strefy Wysokich Lotów aby wypróbować w tym miejscu swoich umiejętności sportowych. Ćwiczenia odbywały się po odpowiedniej rozgrzewce z trenerem, który wszystko objaśniał i demonstrował. Ta lekcja  skoków, fruwania i wspinania bardzo się  uczestnikom wycieczki  podobała. Wszyscy byli  zmęczeni ale   zadowoleni ze świetnej, ruchowej  zabawy. Wyjazd został zorganizowany przez panie: Monikę Bronisz i Edytę Zdunek.
Poprawiony: wtorek, 16 października 2018 20:29
 
Wyjazd do kina na film "Dywizjon 303" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 08 października 2018 15:47

5 października 2018 w godzinach wieczornych uczniowie z naszej szkoły wyjechali do kina do Lubartowa na projekcję filmu  "Dywizjon 303".

Ogromne wrażenia towarzyszyły uczniom po zakończonym seansie, a temat filmu przypomniał wszystkim jak ważnym - zwłaszcza dla młodego pokolenia - jest patriotyzm, poświęcenie i bezinteresowność. Wyjazd zorganizowała pani dyrektor Barbara Kleszcz-Kaliszewska wraz z mężem panem Markiem Kaliszewskim.


 
Święto Pieczonego Ziemniaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 08 października 2018 15:54

 

 

„W naszej szkole impreza nie byle jaka, bo 9 października obchodzić będziemy Święto Pieczonego Ziemniaka”.

UWAGA

Każdy przynosi do szkoły 2 ziemniaki zapakowane w folii aluminiowej, 1 ziemniaka do konkurencji oraz łupkę drewna na ognisko.

 

SZKOLNY KONKURS

Przynieś do szkoły ziemniaka "cudaka",  największego lub najmniejszego ziemniaka i wygraj super nagrodę!!!!!!!!

Zapraszamy do wspólnej zabawy - Organizatorzy 
PRÓBNA EWAKUACJA W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 03 października 2018 17:46

Ewakuacja odbyła się 03-10-2018r. o godzinie 12.15. Wyprowadzenie uczniów, nauczycieli i personelu z budynku przebiegało bardzo sprawnie. Wszystkie pomieszczenia, które pozostawiono otwarte i udostępnione do sprawdzenia. Na wyznaczonym miejscu ewakuacji Dyrekcji szkoły zostały zgłoszone przez opiekunów stany liczebne grup, które były pod ich opieką. Cały przebieg próbnej ewakuacji należy uznać za udany. Szkoła jest  przygotowana do ewakuowania w razie zagrożenia.

 

 


 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 79