Szkoła Podstawowa im. Dywizjonu 301 w Leszkowicach
Góra Grosza PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 21 lutego 2018 17:05

Pod koniec każdego roku kalendarzowego w szkołach i przedszkolach na terenie całego kraju odbywa się  wielka zbiórka monet-  Góra Grosza. Celem, na który zbierane są te drobne monety jest pomoc dzieciom wychowującym się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących. Uczniowie i przedszkolaki  nie zawiodły i w naszej szkole, każdy przyniósł  tyle, ile mógł – w myśl zasady:

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

O dużym zaangażowaniu świadczy rekordowa suma, jaką zebraliśmy. Jest to aż 240 zł 25 gr. Niemały wkład w naszą    Górę Grosza mieli wolontariusze WOŚP z Gimnazjum w Ostrówku z Jakubem Ligęzą na czele, którzy podarowali naszej szkole pokaźną „ górkę grosza ”. Były to monety wrzucane do ich skarbonek podczas zbiórki WOŚP.  Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Uczniom, rodzicom, nauczycielom i ks. Proboszczowi dziękujemy za każdy grosz, który trafił do naszej Góry Grosza’ 2017.  Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji za rok!

Szczególne podziękowania dla uczniów klasy VII, którzy poświęcili swój wolny czas w ferie i przyszli do szkoły, aby zliczyć monety. Byli to: Kinga Misiarz, Nikodem Łukasiewicz, Bartłomiej Grzeszczak,  Cezary Gawryluk i Dawid Rybak.

Małgorzata Banasik- szkolny koordynator akcji

 


Poprawiony: środa, 21 lutego 2018 17:10
 
Kolejny Dzień Słodki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 19 lutego 2018 13:29

DZIEŃ SŁODKI

22 lutego 2018r.

 

 

Wszystkich miłośników słodkości zapraszamy na DEGUSTACJĘ !!!

Rodzice, Uczniowie i Wychowawca klasy IV


 
Walentynki i Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 15 lutego 2018 09:51

14 luty upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Dzień wcześniej odbył się Koncert Walentynkowy. Uczniowie, którzy chcieli zadedykować piosenkę zgłaszali się do DJ Jakuba, który na przerwach szkolnych prezentował muzyczne dedykacje. Osoby lubiące taniec miały możliwość potańczyć na korytarzu szkoły w ostatni dzień przed Wielkim Postem.Również jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie odpowiednio posegregowały pocztę i szkolny listonosz roznosił wszystkim adresatom. W naszej szkole z okazji święta zakochanych, zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą uczennicę i Nasympatyczniejszego ucznia bądź jak kto woli Walentynkę lub Walentego. Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach:  Przedszkole, klasy I-III i IV-VII. Samorząd uczniowski przeprowadził głosowanie w poszczególnych klasach. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości! Zorganizowaniem tego dnia zajęła się Pani Agata Sidor Dzięcioł wraz z Samorządem Uczniowskim.

Protokół z konkursu na ,, Najsympatyczniejszą uczennicę i ucznia” w roku szkolnym 2017/2018

Kategoria wiekowa ,, Przedszkolaki „

I miejsce – Alan Rozwałka kl.0 (5) oraz Nikola Jeżowska kl.Poniżej 0(6)

II miejsce – Lilianna Nogal Kl.0 (5) oraz  Antoś Grześkowiak kl. Poniżej 0(4)

III miejsce- Maja Zabielska kl. Poniżej 0 (4) oraz Miłosz Kuropiewski kl.Poniżej 0 (4)

Kategoria Wiekowa  ,, Klasy I-III”

I miejsce- Mateusz Kozak kl. II (7) oraz Izabella Kępa kl.III (9)

II miejsce- Zuzanna Zgierska kl. II (6) oraz Mikołaj Pęksa kl. I (5) i Karol Sapieja kl. III (5)

III miejsce – Marcelina Włodek kl. I (4) oraz Jakub Cieniuch kl. III (3)

Kategoria wiekowa ,, Klasy IV- VII”

I miejsce – Aleksandra Dzięcioł kl. VI (18) oraz Bartosz Sapieja kl. VII (9)

II miejsce – Natalia Janczara kl.VI (9) oraz Nikodem Łukasiewicz kl.VII (6) i Karol  Osek kl. VII (6)

III miejsce – Kinga Supryn kl. VI (5) oraz Kamil Ligęza kl. VI (5) i Kacper Cieniuch kl. V (5)

 

Komisja w składzie: Aleksandra Dzięcioł, Natalia Janczara, Jakub Kozak

 

Po apelu walentynkowym odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

DBI 2018 obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcieliśmy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Więcej informacji na stronie: http://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html


Poprawiony: poniedziałek, 19 lutego 2018 06:40
 
Zebranie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 15 lutego 2018 09:52

 

Dyrektor szkoły pani Barbara Kleszcz-Kaliszewska oraz wychowawcy klas zapraszają rodziców na zebranie z rodzicami, które odbędzie się dnia 16 lutego 2018r. o godzinie 16.00.


 
Piżama Party PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
niedziela, 04 lutego 2018 16:12

W nocy z 7 na 8 lutego 2018r. w naszej szkole po raz drugi odbyła się Piżama Party. Na imprezę przybyli uczniowie klas 0 -7  zabierając ze sobą poduszki, piżamy,  śpiwory i przybory do codziennej toalety. Uczestnicy przebrani w piżamy bawili się na sali gimnastycznej. Najciekawszą zabawą był taniec z krzesełkami oraz takie zabawy jak: chodzenie  z poduszką na głowie, taniec z balonem i wyścigi kocami. O godzinie 21. 00 odbyła się kolacja w postaci pizzy, a już po niej odbyło się niezwykłe spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

Żołnierz  Wojsk Obrony Terytorialnej kapral Marcin Włoch, który opowiedział o służbie Polsce, Polakom oraz wspieraniu społeczności lokalnej. Gość pokazywał różne elementy umundurowania oraz ekwipunku jaki posiada każdy żołnierz. Uczestnicy spotkania z wielkim zaciekawieniem oglądali żołnierską menażkę, plecak i buty wojskowe. Chętnie wchodzili do śpiwora i zadawali pytania dotyczące służbie wojskowej. Następnie o swojej wielkiej pasji opowiedział pan Artur Zdunek zdobywca takich szczytów jak Gerlach, Castore i Lyskamm w Alpach Pennińskich. Podzielił się także wiedzą i doświadczeniem z wypraw. Pokazał również wyposażenie niezbędne do wypraw wysokogórskich. Uczniowie mogli dotknąć i obejrzeć sprzęt alpinisty. Wyjątkową atrakcją był pokaz umiejętności wspinaczki z wykorzystaniem liny i sprzętu asekuracyjnego.

Dużym zainteresowaniem podczas zabaw cieszyła się bitwa na poduszki oraz  podchody. Wspólne zabawy trwały do później nocy, a seans filmowy trwał prawie do rana. Niektórzy pozasypiali nad ranem. Byli też tacy, którzy wytrwale nie spali całą noc - to nasi starsi uczniowie, którzy podtrzymali tradycję z ubiegłego nocowania. Poranne śniadanie i zabawa z kolorową piniatą pełną słodkości zakończyła naszą imprezę. Dziękujemy paniom: Barbarze Kleszcz-Kaliszewskiej, Angelice Milaniuk-Mitruk, Kamili Czajka i Kindze Włodarczyk i Agnieszce Grzeszczak sprawującym opiekę oraz pani Anecie Włodek za pomoc w wydaniu kolacji.

Organizatorzy: Agata Sidor - Dzięcioł i Edyta ZdunekPoprawiony: poniedziałek, 12 lutego 2018 20:21
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 66