IV Gminny Konkurs Recytatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 10 maja 2012 10:56

IV Gminny Konkurs Recytatorski

9 maja w naszej szkole odbył się konkurs dla najlepszych recytatorów ze szkół podstawowych z naszej gminy. Na wstępie pani dyrektor Barbara Kleszcz - Kaliszewska powitała przybyłych gości oraz naszego gościa - Grzegorza Kasdepke pisarza, autora książek dla dzieci, który napisał: ?Kacperiadę?, ?Co to znaczy?, ?Kuba i Buba? oraz ?Dziwne przypadki bajkopisarza". Pisarz za swoją pracę został wielokrotnie nagrodzony. Jego książki są rozchwytywaną lekturą dla dzieci i nie tylko. Grzegorz Kasdepke pisze bajki, baśnie i opowiadania, które zamieszczane są na łamach pisemek dla dzieci, a także w podręcznikach szkolnych. Dodatkowo nasz gość jest scenarzystą do telenoweli ?Klan? i programu dla dzieci ?Budzik?. W czasie spotkania z młodymi czytelnikami pisarz czytał fragmenty swoich książek, a także przeprowadził bogato ilustrowaną lekcję o związkach frazeologicznych, czyli frazeologizmach. Takie wizyty są bardzo lubiane przez uczniów. W czasie spotkań na żywo z autorami ulubionych lektur można wielu rzeczy się dowiedzieć i o wiele nurtujących spraw zapytać. Po spotkaniu mogliśmy zakupić książki wraz z dedykacjami. W dalszej części odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski oto wyniki:

Wyniki konkursu

kategoria klas 0-III

Laureaci

  • Ewelina Bocian ? SP Ostrówek (?Czekam na mamę? Joanna Papuzińska)
  • Alicja Sławecka ? SP Ostrówek (?Kurczę blade? Wanda Chotomska)
  • Weronika Howorus ? SP Leszkowice (?Mój sen? Dorota Gellner)

wyróżnienia

  • Bazyli Stelmach ? SP Leszkowice (?Przypadki bociana Mariana? Rafał Lasota)
  • Bartek Zgierski ? SP Leszkowice (?Jeż? Jan Brzechwa)

kategoria klas IV ?VI

Laureaci

  • Martyna Polak ? SP Leszkowice (?Trzeba marzyć? Jonasz Kofta)
  • Angelika Gozdal ? SP Ostrówek (?Brudas? Jan Brzechwa)
  • Joanna Kusyk ? SP Dębica (?Stała miłość na mrozie?)

wyróżnienia

  • Katarzyna Marzec ? SP Ostrówek (?Tajemnica? Zbigniew Lengren)
  • Katarzyna Kusyk ? SP Dębica (?Komunikat o stanie głosu? Wojciech Młynarski)

Popisy recytatorów oceniali jurorzy: Pani Ewa Sobijanek ? Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Ostrówku; Pan Adam Świć ? Dyrektor Domu Kultury w Kocku; Pan Leszek Zieliński ? Dyrektor LGD ?Doliną Wieprza i Leśnym Szlakiem? w Lubartowie.

Laureaci IV Gminnego Konkursu Recytatorskiego będą reprezentowali nasza gminę w etapie powiatowym XXXII Małego Konkursu Recytatorskiego, który odbędzie się 17 maja 2012r. w Domu kultury im. Księżnej Anny z Sapiehów Jabłonowskiej w Kocku.

Pobierz zdjęcia >>>>>

Zobacz występy na YouTube >>>>>

 

 

 

 

 Poprawiony: poniedziałek, 14 maja 2012 09:33