Międzynarodowy Dzień Ziemi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
wtorek, 26 kwietnia 2016 11:04

Międzynarodowy Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną a dokładnie 22 kwietnia. Celem tego dnia jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwach poszczególnych krajów. Dzień Ziemi ma uświadomić młodym mieszkańcom, jak kruchy jest ekosystem ziemi oraz jak duży wpływ na jego niszczenie mają działania człowieka. W naszej szkole jak co roku odbył się apel z tej okazji, przebiegał on pod hasłem "Palący Temat - Niska Emisja!?. Podczas apelu została przedstawiona prezentacja  dotycząca elektrośmieci. Podsumowany został konkurs ?Czyste Środowisko? ? zwycięzcom wręczono pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Najwięcej baterii przynieśli:

-  w kategorii czterolatków i pięciolatków- Emilia Droździuk,

- w kategorii klas I- III ? Nikcol Wac kl.III,

- w kategorii klas IV-VI ? Dawid Ligęza kl.VI.

Fundatorem nagród książkowych wręczonych uczniom są państwo Małgorzata i Paweł Droździukowie lekarze weterynarii w Ostrówku.

Wyeksponowane zostały ?Listy  dla Ziemi? napisane lub narysowane przez uczniów naszej szkoły.

Pani Ilona Bocian przypomniała, że nasza szkoła aktywnie uczestniczy w ochronie naszej planety i oprócz konkursu szkolnego polegającego na zbiórce baterii , prowadzone są akcje polegające na zbiórce makulatury, zużytych płyt CD oraz elektrośmieci we współpracy instytucjami zewnętrznymi.

Podczas apelu odbyło się podsumowanie VIII edycji konkursu ?Mistrz szybkiego liczenia? organizowanego jak co roku przez panie Ilonę Bocian i Edytę Zdunek. Mistrzom z klas IV ?VI zostały wręczone dyplomy i drobne upominki. Zwycięzcami w poszczególnych klasach zostali:

- klasa IV Natalia Janczara,

- klasa V Martyna Zabielska,

- klasa VI Weronika Dzięcioł.

Apel został przygotowany przez panią Ilonę Bocian.

Listy do Ziemi zobacz galerię


Poprawiony: środa, 18 maja 2016 08:48