Dzień z ortografią PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
piątek, 20 maja 2011 11:07

Dzień z ortografią

6.05.2011 r. w naszej szkole obchodziliśmy ?Dzień z ortografią?. Organizacją tego święta zajęły się panie z nauczania zintegrowanego  A. Żmuda i M. Banasik. Uczniowie z klas młodszych zaprezentowali, krótkie przedstawienie ?Ortografia nie jest trudna?. W humorzysty sposób przypomnieli zasady pisowni trudnych wyrazów, śpiewali piosenki.

Punktem kulminacyjnym było sprawdzenie znajomości zasad pisowni trudnych wyrazów z ?ó,u,rz,ż,h,ch?. Uczniowie pracowali na laptopach i uzupełniali dyktanda z lukami. W konkursie wzięli udział uczniowie z 1 i 2 etapu kształcenia, byli to wyłonieni wcześniej klasowi mistrzowie ortografii. I miejsce w kategorii klas I-III uzyskali : Alicja Gozdal kl. III, Daria Cieniuch kl. II,     II miejsce ? Jakub Ligęza kl. I.

W kategorii klas IV-VI   I miejsce zdobyli :Paulina Supryn kl. VI, Paweł Mazurek kl. VI, II miejsce Natalia Supryn kl. V.

W czasie, gdy zawodnicy rozwiązywali dyktanda uczniowie z widowni odpowiadali na zagadki ortograficzne za które nagrodzeni byli słodkim upominkiem.