Dopalacze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 14 stycznia 2016 07:52

Szkoła i rodzice przeciwko dopalaczom

 

Reklamy ? pułapki

Choć brzmi to zaskakująco, ,,dopalacze? sprzedawane są często jako np. sole do kąpieli, nawozy do roślin, pochłaniacze wilgoci, talizmany czy kleje. W rzeczywistości, choć widnieje na nich taka etykietka, nie mają one nic wspólnego z tymi artykułami.

Ponadto często widnieje na nich napis ,,Produkt nie jest przeznaczony do spożycia?, choć wiadomo, że kupowany jest po to, aby wprowadzać go do organizmu.

W składzie rzekomych ,,soli do kąpieli?, ,,nawozów do roślin?, czy pochłaniaczy wilgoci znajduje się pewna ilość nowej substancji psychoaktywnej, czyli właśnie ,,dopalacza? działającego na ośrodkowy układ nerwowy.

Po użyciu tzw. ,,nawozu do roślin? mogą występować objawy podobne lub takie same jak po użyciu narkotyku, czasami nawet bardziej nasilone.

Polecamy:

Poradniki dla rodziców i wychowawców:

Program warsztatów dla rodziców.

Jak zbudować relację współpracy między szkołą a rodzicami, pomoc w poinformowaniu rodziców o zagrożeniach związanych z pojawianiem się nowych substancji psychoaktywnych.

Publikacja dla rodziców, opiekunów i pedagogów.

Odpowiedź na pytanie, czym są dopalacze, w jaki sposób są rozpowszechniane, dlaczego są niebezpieczne oraz jak postępować w sytuacji zagrożenia.

Plakat

zawierający najważniejsze informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej w przypadku zatrucia narkotykami.

Poradnik dla rodziców

jak rozmawiać z dzieckiem, które miało kontakt z niebezpiecznymi substancjami, a także dla tych, którzy chcą dowiedzieć się więcej, choć nie mają tego problemu.

 

Więcej informacji


Poprawiony: czwartek, 14 stycznia 2016 08:06