Komunikat z dn. 14.04.2020r. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kaliszewska   
wtorek, 14 kwietnia 2020 12:56

Nowe rozwiązania

W związku z przedłużeniem do dnia 26 kwietnia 2020r. czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek Ministerstwo Edukacji Narodowej rozporządzeniem z dnia 10 kwietnia 2020r. wprowadziło następujące zmiany:

  • Przedłużenie kształcenia na odległość.
  • Przesunięcie terminu egzaminów. Nowe terminy ustali Dyrektor CKE komunikatem ogłoszonym nie później niż na 21 dni przed pierwszym dniem przeprowadzania danego egzaminu.
  • Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021 przeprowadzane jest w nowych terminach.

Wobec powyższego po wiosennej przerwie świątecznej tj. od dnia 15 kwietnia przystępujemy do nauczania w formie zdalnej, nadal z pomocą Facebooka. Uczeń i Rodzic poprzez ten portal ma możliwość bezpośredniego kontaktu z nauczycielem lub wychowawcą. Uwzględniając dopuszczalny czas przebywania ucznia przy urządzeniach ekranowych (komputer, telefon, telewizor) nauczyciele będą część zajęć prowadzić jako lekcje online, informując o tym uczniów z wyprzedzeniem.

Przypominam o możliwości kierowania zapytań na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Życzę zdrowia: Barbara Kleszcz - Kaliszewska, Dyrektor Szkoły