Wyjazd do Woli Osowińskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kaliszewska   
sobota, 27 września 2014 09:34

UROCZYSTOŚĆ W WOLI OSOWIŃSKIEJ

Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej, w skład którego wchodzi Szkoła Podstawowa im. płk. pil. Zdzisława Krasnodębskiego zorganizowała w dniach 20-21 września 2014r. uroczystości upamiętniające 110. rocznicę urodzin Patrona.

Chętnie kolejny już raz skorzystaliśmy z zaproszenia, bowiem łączy nas Patron - lotnicy. W dniu 20 września grupa 15 uczniów z klas III - VI pod opieką pań Barbary Kaliszewskiej i Agnieszki Sieńczak uczestniczyli w święcie partnerskiej szkoły. Podczas dziesięciogodzinnego pobytu nikt się nie nudził. Na program sobotniej uroczystości złożyły się: Msza Święta w Kościele p.w. Narodzenia NMP, wystąpienia okolicznościowe przybyłych gości, Apel Pamięci, przelot zespołu akrobacyjnego "Biało - Czerwone Iskry", program artystyczny, pokaz musztry paradnej i występ orkiestry wojskowej, otwarcie Izby Pamięci, festyn historyczno-wojskowy, spotkanie integracyjne "Lotnictwo w poezji, piosence i anegdocie".

Podziwialiśmy sprawność w organizacji imprezy z udziałem przedstawicieli władz, wojska (23 Baza Lotnictwa Taktycznego z Mińska Mazowieckiego, 41 Baza Lotnictwa Szkolnego z Dęblina, Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie), seniorów lotnictwa, delegacji szkół i wielu miłośników latania.

Dla nas była to okazja do zaprezentowania poprzez program artystyczny Patrona naszej Szkoły. W Woli spotkaliśmy wielu naszych znajomych, ale zawarliśmy również nowe znajomości. Między innymi w Izbie Pamięci Szkoły zaprezentował nam swoją działalność pan Robert Gretzyngier z Fundacji Historycznej Lotnictwa Polskiego. Z uwagą wysłuchaliśmy wspomnień zaproszonych gości. O swoich przygodach z lotnictwem opowiadał między innymi pilot cywilny pan Stanisław Błasiak, który poznał osobiście Wandę Krasnodębską.

Dziękujemy Organizatorom za serdeczne przyjęcie.

 


Poprawiony: sobota, 27 września 2014 10:36