Pasowanie na Przedszkolaka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
niedziela, 01 listopada 2020 15:53

Dzień 28 października był wyjątkowy. Finał przygotowań do „Pasowania na przedszkolaka” osiągnął punkt kulminacyjny. Wszystko dopięte zostało na ostatni guzik. Dekoracje, dyplomy, upominki, a przede wszystkim mali aktorzy, każdy czekał, kiedy rozpocznie się ta wielka i ważna dla każdego dziecka uroczystość.

Tego dnia przedszkolaki wraz ze swoją wychowawczynią Agatą Sidor-Dzięcioł oraz zaproszeni goście zebrali się w sali gimnastycznej. Uroczystość rozpoczął występ dzieci, które  chodzą do naszego przedszkola.  Przedszkolaki zaprezentowały, to czego nauczyły się przez dwa miesiące w przedszkolu. Poprzez wykonywanie kolejnych zadań próbowały udowodnić, że: „… nie chcą leniuchować, chcą bawić się i pracować…”.
Po udowodnieniu wszystkim zebranym, że w przedszkolu można się świetnie bawić i dużo nauczyć, przyszła pora na ślubowanie. „My dzieciaki przyrzekamy, być od dziś przedszkolakami…” tymi słowami rozpoczynał się tekst przysięgi deklamowanej przez dzieci. Przedszkolaki ślubowały też posłuszeństwo swojej pani oraz grzeczną zabawę i pilną naukę, a wszystko to po to, aby nie zasmucać swoich rodziców, tylko od najmłodszych lat być ich radością.
Po części artystycznej nastąpił akt pasowania. Symbolem pasowania  było dotknięcie ogromną kredką ramienia dziecka przez panią dyrektor Barbarę Kleszcz-Kaliszewską. Dzieciaki przyjęły nazwę Skrzatów Leśnych. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało pamiątkowy dyplom i upominek.
Był to dzień pełen emocji i miłych wrażeń, który na długo pozostanie w pamięci dzieci, rodziców i nauczycieli.

Opracowała:

Agata Sidor-Dzięcioł

 Poprawiony: niedziela, 01 listopada 2020 17:22