Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 12 lutego 2020 11:09

11  lutego 2020 roku obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu pod hasłem „Działajmy razem!” , to już jedenasta edycja tej imprezy na terenie naszej szkoły. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w lutym, kiedy to obchodzimy Dzień Bezpiecznego.

Przez hasło „Działajmy razem!”, organizatorzy podkreślają, iż przeciwdziałanie negatywnym zjawiskom, jak hejt, cyberprzemoc, uzależnienie, czy szkodliwe treści w sieci, wymaga zarówno profesjonalnego zaangażowania specjalistów z różnych sektorów i branż, jak i uważnego kontaktu z dzieckiem rodziców, nauczycieli i innych bliskich mu osób.


W ramach tego przedsięwzięcia podjęliśmy szereg działań, mających na celu przypomnienie uczniom istotnych kwestii dotyczących bezpieczeństwa w Sieci oraz zagrożeń jakie niesie niewłaściwe korzystanie z zasobów sieciowych.

 

Szacunek to istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Chcemy podkreślić, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które intensywnie wykorzystujemy do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

 

Hejtowanie, czyli obrażanie, znieważanie czy wyzywanie innych osób w sieci to coraz częstsze zjawisko. Widoczne jest m.in.w serwisach społecznościowych, w komentarzach pod artykułami, w serwisach gromadzących memy i demotywatory oraz w komentarzach pod filmami i zdjęciami. Młodzi ludzie bywają zarówno ofiarami, jak i świadkami oraz twórcami takich treści.

Uczniowie klasy 6 przedstawili montaż słowno - muzyczny pod kierunkiem nauczyciela informatyki p. Edyty Zdunek. Podczas apelu uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać misje oraz zagadki, które zostały wyeksponowane na gazetce.Poprawiony: czwartek, 13 lutego 2020 07:32