Walentynki i Dzień Bezpiecznego Internetu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 15 lutego 2018 09:51

14 luty upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek. Dzień wcześniej odbył się Koncert Walentynkowy. Uczniowie, którzy chcieli zadedykować piosenkę zgłaszali się do DJ Jakuba, który na przerwach szkolnych prezentował muzyczne dedykacje. Osoby lubiące taniec miały możliwość potańczyć na korytarzu szkoły w ostatni dzień przed Wielkim Postem.Również jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie odpowiednio posegregowały pocztę i szkolny listonosz roznosił wszystkim adresatom. W naszej szkole z okazji święta zakochanych, zorganizowany został konkurs na Najsympatyczniejszą uczennicę i Nasympatyczniejszego ucznia bądź jak kto woli Walentynkę lub Walentego. Konkurs został rozstrzygnięty w trzech kategoriach:  Przedszkole, klasy I-III i IV-VII. Samorząd uczniowski przeprowadził głosowanie w poszczególnych klasach. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim życzymy dużo miłości! Zorganizowaniem tego dnia zajęła się Pani Agata Sidor Dzięcioł wraz z Samorządem Uczniowskim.

Protokół z konkursu na ,, Najsympatyczniejszą uczennicę i ucznia” w roku szkolnym 2017/2018

Kategoria wiekowa ,, Przedszkolaki „

I miejsce – Alan Rozwałka kl.0 (5) oraz Nikola Jeżowska kl.Poniżej 0(6)

II miejsce – Lilianna Nogal Kl.0 (5) oraz  Antoś Grześkowiak kl. Poniżej 0(4)

III miejsce- Maja Zabielska kl. Poniżej 0 (4) oraz Miłosz Kuropiewski kl.Poniżej 0 (4)

Kategoria Wiekowa  ,, Klasy I-III”

I miejsce- Mateusz Kozak kl. II (7) oraz Izabella Kępa kl.III (9)

II miejsce- Zuzanna Zgierska kl. II (6) oraz Mikołaj Pęksa kl. I (5) i Karol Sapieja kl. III (5)

III miejsce – Marcelina Włodek kl. I (4) oraz Jakub Cieniuch kl. III (3)

Kategoria wiekowa ,, Klasy IV- VII”

I miejsce – Aleksandra Dzięcioł kl. VI (18) oraz Bartosz Sapieja kl. VII (9)

II miejsce – Natalia Janczara kl.VI (9) oraz Nikodem Łukasiewicz kl.VII (6) i Karol  Osek kl. VII (6)

III miejsce – Kinga Supryn kl. VI (5) oraz Kamil Ligęza kl. VI (5) i Kacper Cieniuch kl. V (5)

 

Komisja w składzie: Aleksandra Dzięcioł, Natalia Janczara, Jakub Kozak

 

Po apelu walentynkowym odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

DBI 2018 obchodzony był 6 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Szacunek to pojęcie, które zawiera w sobie bardzo wiele treści. To istotna wartość, bez której nie zbudujemy kultury zrozumienia, zaufania i tolerancji. Brak poszanowania innych osób, ich prywatności czy odmiennych poglądów skutkuje niepokojącymi zjawiskami, które pojawiają się w Internecie m.in. cyberprzemocą, hejtem, sekstingiem, ksenofobią. Podczas obchodów DBI 2018 chcieliśmy podkreślić także to, że szacunek jest ważny nie tylko w odniesieniu do świata, innych ludzi, ale także do własnej osoby – jest wsparciem w ochronie naszej prywatności, a także w budowaniu reputacji. Internet to narzędzie, które młodzi ludzie intensywnie wykorzystują do komunikacji, a dobre i pozytywne relacje są oparte na poszanowaniu drugiej strony.

Więcej informacji na stronie: http://www.saferinternet.pl/dbi/mapa-inicjatyw-dbi.html


Poprawiony: środa, 28 lutego 2018 16:29