Piżama Party PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
niedziela, 04 lutego 2018 16:12

W nocy z 7 na 8 lutego 2018r. w naszej szkole po raz drugi odbyła się Piżama Party. Na imprezę przybyli uczniowie klas 0 -7  zabierając ze sobą poduszki, piżamy,  śpiwory i przybory do codziennej toalety. Uczestnicy przebrani w piżamy bawili się na sali gimnastycznej. Najciekawszą zabawą był taniec z krzesełkami oraz takie zabawy jak: chodzenie  z poduszką na głowie, taniec z balonem i wyścigi kocami. O godzinie 21. 00 odbyła się kolacja w postaci pizzy, a już po niej odbyło się niezwykłe spotkanie z zaproszonymi gośćmi.

Żołnierz  Wojsk Obrony Terytorialnej kapral Marcin Włoch, który opowiedział o służbie Polsce, Polakom oraz wspieraniu społeczności lokalnej. Gość pokazywał różne elementy umundurowania oraz ekwipunku jaki posiada każdy żołnierz. Uczestnicy spotkania z wielkim zaciekawieniem oglądali żołnierską menażkę, plecak i buty wojskowe. Chętnie wchodzili do śpiwora i zadawali pytania dotyczące służbie wojskowej. Następnie o swojej wielkiej pasji opowiedział pan Artur Zdunek zdobywca takich szczytów jak Gerlach, Castore i Lyskamm w Alpach Pennińskich. Podzielił się także wiedzą i doświadczeniem z wypraw. Pokazał również wyposażenie niezbędne do wypraw wysokogórskich. Uczniowie mogli dotknąć i obejrzeć sprzęt alpinisty. Wyjątkową atrakcją był pokaz umiejętności wspinaczki z wykorzystaniem liny i sprzętu asekuracyjnego.

Dużym zainteresowaniem podczas zabaw cieszyła się bitwa na poduszki oraz  podchody. Wspólne zabawy trwały do później nocy, a seans filmowy trwał prawie do rana. Niektórzy pozasypiali nad ranem. Byli też tacy, którzy wytrwale nie spali całą noc - to nasi starsi uczniowie, którzy podtrzymali tradycję z ubiegłego nocowania. Poranne śniadanie i zabawa z kolorową piniatą pełną słodkości zakończyła naszą imprezę. Dziękujemy paniom: Barbarze Kleszcz-Kaliszewskiej, Angelice Milaniuk-Mitruk, Kamili Czajka i Kindze Włodarczyk i Agnieszce Grzeszczak sprawującym opiekę oraz pani Anecie Włodek za pomoc w wydaniu kolacji.

Organizatorzy: Agata Sidor - Dzięcioł i Edyta Zdunek



Poprawiony: poniedziałek, 12 lutego 2018 20:21