Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
poniedziałek, 07 maja 2012 11:52

4 Maja 2012 roku w naszej szkole odbyła się uroczystość  ?Witaj Majowa Jutrzenko?,  która  połączona była z obchodami IV rocznicy nadania szkole imienia  ?Dywizjonu 301?. Swoją obecnością zaszczycili nas:  prof.  Wanda Brzyska i   Janusz Stachowicz  z   Klubu Seniorów Lotnictwa  przy Aeroklubie Lubelskim,  płk.  pil. Ludwik Pawlik,  ppłk.  Zbigniew Jędrzejewski  ze  Stowarzyszenia  Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP Oddz.  Lubelski,  Mieczysław Smalec  ? prezes wraz z  wiceprezesem,  Helena i Franciszek Gruszka ze Związku Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego.

Montaż słowno ? muzyczny zaprezentowały uczennice koła wokalnego i uczennica  z klasy III. Podczas wykonywania pieśni: ?Ojczyzno?, ?Polskie kwiaty?, ?Biały krzyż? obejrzeliśmy krótkie filmiki, przedstawiające najpiękniejsze miejsca w Polsce. Dzięki zespołowej pracy nauczycieli: pani dyrektor Barbary Kleszcz ? Kaliszewskiej, Agnieszki  Żmudy, Małgorzaty Banasik, Edyty Zdunek i Agaty Sidor ? Dzięcioł uroczystość nabrała osobistego charakteru i niepowtarzalnego uroku. Przypomnieliśmy sobie w jaki sposób obchodziliśmy kolejne rocznice nadania szkole imienia i Dni Patrona.

Po części artystycznej wraz z zaproszonymi gośćmi udaliśmy się na wycieczkę po terenie naszej gminy Ostrówek. Zwiedziliśmy budynek gminny, a przewodnikiem  był pan wójt Krzysztof Karczmarz. Następnie odwiedziliśmy Miejsca Pamięci Narodowej w Tchórzewie i Dębicy Kolonii. Wycieczka zakończyła się objazdem po naszej miejscowości i postojem na skraju rzeki Wieprz.

 

 

 


Oglądaj występ Weroniki Howorus        http://www.youtube.com/watch?v=qo5a-fi9C8w&feature=g-upl


Poprawiony: niedziela, 13 maja 2012 19:49