Osiągnięcia w konkursie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Barbara Kaliszewska   
czwartek, 23 maja 2013 11:38

OSIĄGNIĘCIA W KONKURSIE HISTORYCZNYM

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klasy szóstej z naszej Szkoły: Karolina Kozłowska i Filip Banasik wzięli udział w XVIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Historycznego "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1887 - 1922.O niepodległość i granice Rzeczpospolitej".

W pierwszym etapie - szkolnym uzyskali bardzo dobre wyniki. W kolejnym  rejonowym przeprowadzonym 19 grudnia 2012r. obydwoje odnieśli sukces, w wyniku różniąc się od siebie tylko o jeden punkt. Karolina i Filip awansowali do rozgrywek wojewódzkich. Przeprowadzono je 20 marca 2013r. Po trwającym 1,5 godziny teście uczniów i ich opiekunów Organizator - Lubelski Kurator Oświaty zaprosił na obiad podany w restauracji "Lubelnia". Wyśmienity posiłek pozostał w pamięci uczniów jako swego rodzaju nagroda za trud siedmiomiesięcznych przygotowań pod kierunkiem Pani dyrektor Barbary Kaliszewskiej.

Uczennicą szczególnie pilnie przygotowującą się i motywującą swego kolegę była Karolina. Wyniki eliminacji wojewódzkich potwierdziły rozległą wiedzę historyczną obydwojga. Karolina uzyskała tytuł finalistki. Filip został laureatem w kategorii szkół podstawowych nominowanym do finału Konkursu rozgrywanego w Warszawie jako jeden z dwóch chłopców reprezentujących województwo lubelskie.

Doświadczenia uczniów naszej Szkoły: Karoliny i Filipa zdobyte w XVIII edycji Konkursu będą im pomocne w dalszej edukacji w Gimnazjum w Ostrówku.

Opracowała Karolina Kozłowska z pomocą Pani Barbary Kaliszewskiej

 


Poprawiony: piątek, 24 maja 2013 09:57