DZIEŃ PATRONA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
czwartek, 16 maja 2013 10:42

Dzień Patrona

10 maja 2013r. świętowaliśmy V rocznicę nadania imienia Dywizjonu 301 w Szkole Podstawowej w Leszkowicach w formie ?Majówki z Patronem?. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 1000. Przybyli na uroczystość zaproszeni goście: siostrzenica rodaka Zdzisława Taczalskiego pani Bożena Kiedrowska z mężem, delegacja lotników  z Oddziału Lubelskiego Stowarzyszenia Seniorów Lotnictwa Wojskowego RP, prezesi Klubu Seniorów Lotnictwa przy Aeroklubie Lubelskim i Świdnickim, Wójt Gminy Ostrówek pan Krzysztof Karczmarz i Radny Gminy pan Kajetan Sidor, ksiądz kanonik Jerzy Kowalczyk oraz proboszcz naszej parafii ksiądz Mirosław Łysko, przedstawicielka Związku Więźniów Politycznych Okresu Komunistycznego. Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor Barbara Kaliszewska przywitaniem gości o podaniem programu uroczystości. Następnie głos zabrali uczniowie naszej szkoły prezentując montaż słowno - muzyczny "Z latawcem wędrówki po Polsce". Po części artystycznej został wprowadzony sztandar i odśpiewany hymn szkoły. W dalszej kolejności nastąpiło złożenie przez uczniów z klasy III kwiatów pod tablicą pamiątkową i wysłuchanie ?Marsza lotników?. Wszyscy przenieśliśmy się jeszcze chwilę na górny korytarz, aby zaprezentować gościom nasze klasowe latawce z przesłaniem. Zakończyliśmy naszą uroczystość na świeżym powietrzu, gdzie odbywały się zabawy z latawcami oraz poczęstunek. W organizację uroczystości zaangażowali się uczniowie wszystkich klas oraz Przedstawicielki Rady Rodziców.

 


Poprawiony: czwartek, 23 maja 2013 12:15