3 MAJA W NASZEJ SZKOLE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Edyta Zdunek   
środa, 08 maja 2013 07:58

We wtorek 30 kwietnia odbyła się w naszej szkole krótka akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Patriotyczne wiersze i piosenki prezentowali uczniowie z klasy III i  uczennica z klasy VI Ilona Misiarz. Akademię przygotowała  Pani Janina Praczyk.Występy uczniów pełne były patriotycznej dumy i szacunku wobec symboli. Po uroczystej akademii odbyło się podsumowanie konkursu "Czyste środowisko" edycja 2012/2013, którego organizatorem jest pani Ilona Bocian.

Oto wyniki konkursu:

Kategoria Klasy 0

1. Mikołaj Sapieja

2. Dominik Domański

Kategoria Klas IV-VI

1. Anna Cieniuch Kl. VI

2. Miłosz Cur Kl. V

3. Daria Cieniuch Kl. IV

 

"Wszakże mamy jeden akt przeszłości, jedno prawo pisane, które zgłębiać, którego duchem przejmować się należy. Bo to prawo nie wypadło z głowy pojedynczego mędrka, ale wyjęte było z serca wielkiej masy; nie czerni się tylko na papierze, ale żyje dotąd w pamięci, w życzeniach pokoleń; jest więc prawem żywym, zakorzenionym w przeszłości, mającym się rozwinąć w przyszłość. Mamy Konstytucję 3 Maja (Adam Mickiewicz, Dzieła tom VI, Warszawa 2000)."


Poprawiony: sobota, 03 maja 2014 09:57